Titulní strana · Klubové výstavy · Klubové výstavy 2012 · Ohlédnutí za klubovou výstavou

Ohlédnutí za klubovou výstavou

Klubová výstava KCHICH v Náměšti nad Oslavou konaná dne 16.6.2012

Ceny Ceny

V sobotu 16.6.2012 se konala nejvýznamnější akce roku v našem malém světě italských chrtíků - klubová výstava Klubu chovatelů italských chrtíků. Jak je již tradicí, konala se v překrásném prostředí zámeckého parku v Náměšti nad Oslavou a opět se nám, jako i v posledních několika letech, vydařilo počasí, což je až neuvěřitelné, i když chvílemi dost foukalo. Začínali jsme až po poledni, protože pan rozhodčí nejdříve posuzoval klubovou výstavu deerhoundů. Věřím, že to ale na naši výstavu nemělo velký vliv a účastníci si ji přesto užili. Opět se zde sešlo velké množství příznivců italáčků, mnozí se přijeli jen podívat, jiní na bonitaci a samozřejmě na výstavu.

Legolas Gil - Endor - Klubový vítěz pes a BOB

Posuzoval norský rozhodčí, pan Espen Engh, na kterého jsem se velmi těšila a určitě jsem nebyla sama! Snad ani nemusím dodávat, že se jedná o opravdu špičkového rozhodčího, předsedu Norského kynologického klubu a dlouholetého chovatele greyhoundů. Posuzoval velmi přísně, jak už by to mělo na výstavách této úrovně být, výbornými šetřil, leckdy nezadával tituly, všímal si každého detailu, byl důsledný v typu a dbal i na předvedení.

Přihlášených bylo krásných 42 chrtíků, jeden chyběl.Krásné a hodnotné ceny pro vítěze věnovaly společnosti Hill's a DG DogGear, poháry pro TOP Class sponzorovala chovatelská stanice Alacris a pohár pro Naději roku 2012 chovatelská stanice Gil-Endor. Všem sponzorům moc děkujeme za podporu!

Opět se přijelo představit několik štěňátek a dorostenců. Titul Nejlepší štěně získala isabellová fenka Bella di Notte Můj andílek a Naději roku 2012 potom krásná černá fenka Adamíra Alacris.

Ve třídě mladých se vystavovali celkem čtyři psi. Výbornou získal pouze Mallorn Gil-Endor, ale pan rozhodčí mu nezadal CAJC a tedy nebyl udělen ani titul Klubový vítěz mladých ve psech.

Grejsi del Maestro Scalpellino - Klubový vítěz mladých (fena)

V dospělých třídách psů se představilo celkem osm chrtíků, v mezitřídě byl sám Quil Atera Stříbrný potok, který získal CACe, ve třídě otevřené byla konkurence větší, celkem pět psů, mezi kterými s přehledem zvítězil šedý Legolas Gil-Endor, který získal i titul Klubový vítěz a nakonec v konkurenci Klubové vítězky mladých a Klubové vítězky ve fenách i titul BOB! Ve třídě vítězů zvítězil Vito Bohemia Skara. Poprvé byla na této klubové výstavě zařazena i nová třída TOP Class pro Interšampiony a Klubové šampiony KCHICH. Ve psech se přijel předvést Kewin Stříbrný potok.

Třída mladých ve fenách byla opět nejobsazenější třídou celé výstavy, vystavovalo se osm fenek! V silné konkurenci zvítězila s titulem CAJC a Klubovým vítězem mladých isabellová Grejsi del Maestro Scalpellino. Starší fenky od třídy otevřené pana Engha asi zaujaly, protože zde i přes vyšší počty zadal jen samé výborné! Mezitřídu vyhrála s výbornou 1 Awa Dora Grey ze Slovenska, CAC si ovšem neodnesla. Ve třídě otevřené získala CAC Lórien Gil-Endor, která později získala i Klubového vítěze nad svou sestrou a vítězkou třídy vítězů Lúthien Gil-Endor. Pan rozhodčí konečně zadal i reservní tituly: ve třídě otevřené Calibře Feritte Bugsy a ve třídě vítězů mé portugalské fence Chiquititě do Castelo de Alfaia.

Lorien Gil - Endor - Klubový vítěz fena

Ve třídě TOP Class se představily tři nádherné fenky, ale pana rozhodčího uchválila krásná francouzská fenka Dolce Vita du Domaine de Chanteloup, která získala i titul Vítěz TOP Class!

Následovaly soutěže.
V chovatelských skupinách nastoupila pouze černá sestava z Gil-Endoru. Byl na ně krásný pohled a zaslouženě si odnesli ocenění Nejlepší chovatelská skupina.

Potom pan rozhodčí posoudil již druhý ročník soutěže Dítě a chrtík. Zúčastnily se tři děti, mezi kterými zvítězila Kamila Vajnrajchová s mojí černou fenkou Kheled Gil-Endor.

Doufám, že jste si klubovou výstavu užili a doufám, že se na podzimní výstavě v Českých Budějovicích sejdeme opět v hojném počtu!

Markéta Uhlířová, Jednatelka


Fotogalerie:

Autorem fotografií je paní Jurkovičová.
"http://juliekoza.rajce.idnes.cz/"

Autorem fotografií je Radana Jandová.
"http://natanhanibalkoketa.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Namest_nad_Oslavou_16.6.2012/"

Děkujeme všem za krásné fotky.


Velké poděkování patří Všem sponzorům

Hills
DG