Titulní strana · Klubové výstavy · Klubové výstavy 2011 · Klubová výstava v Náměšti nad Oslavou

Klubová výstava v Náměšti nad Oslavou

Letošní první klubová výstava se konala již tradičně v Náměšti nad Oslavou v prostorách zámeckého parku, avšak letos netradičně bez zadávání titulu klubový vítěz.

Ceny
Vlastislav Vojtek
Momentka

Přihlášeno bylo celkem 49 chrtíků, pouze 3 chrtíci se výstavy neúčastnili. I tak byla účast na této výstavě vysoká, dá se říci, že rekordní. I atmosféra byla příjemná a pohodová. Pohodlí si udělali dokonce i pejsci.

Pro vítěze jednotlivých tříd byly připraveny hodnotné ceny od našich sponzorů, zejména od Hill’s a DogGear. Ještě jednou sponzorům děkujeme.

Posuzování se ujal pan Vlastislav Vojtek ze Slovenska, známý rozhodčí a chovatel afghánských chrtů.

Pan rozhodčí posuzoval přísně, na naše poměry velmi nezvykle. Škoda, že posudky diktoval potichu a tak nebylo snadné zaslechnout komentář k jednotlivých chrtíkům. Určitě bychom se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Na několika minulých klubových výstavách rozhodčí posudek diktovali hlasitě, nebo nahlas komentovali pořadí a zadanou známku. Bylo zadáno mnoho známek „velmi dobrý“ nebo dokonce „dobrý.“ Po shlédnutí všech výsledků jsem byla dokonce překvapená, že známka „výborný“ byla zadána jen v několika málo případech. Velmi mne však rozčarovala skutečnost, že mnohdy obsah posudku nekoresponduje se zadanou známkou a logicky i pořadím. Pan rozhodčí při prohlížení psa na stolečku měl k dispozici dřevěnou měrku, kterou přeměřoval větší chrtíky. Předpokládám, že na měrce bylo nastaveno 38 cm, mnoho jedinců po přiložení měrky ke kohoutku psa, zřetelně o několik centimetrů přesahovalo povolený standart. Bohužel dle mého názoru tato skutečnost nebyla v posudcích a v pořadí zohledňována, ale i to je právo rozhodčího. Nicméně výška je u italských chrtíků poslední dobou velmi diskutovaným problémem. Za celou dobu posuzování jsem nemohla přijít na to, který typ chrtíka pan rozhodčí upřednostňuje, neboť o titul BOB se utkali tři, sice krásní, ale typově rozdílní jedinci. Překvapivé bylo zároveň ohodnocení i stabilně velmi úspěšných psů z posledních několika let a jejich posunutí až na poslední místa v jednotlivých třídách.

Nejlepší mladý - Lúthien Gil-Endor

Těší nás, že byly obsazeny třídy štěňat a dorostu ve psech i fenách, což na běžných výstavách nebývá k vidění. Titul Nejlepší štěně získal Aligero Můj Andílek, Nejlepší dorost pak velmi nadějná fenka Blackie Next Level.

Hojně obsazené třídy mladých vyhráli Legolas Gil-Endor a ve fenkách Lúthien Gil-Endor, z nich pak pan rozhodčí vybral nejlepšího mladého jedince plemene, a to jemnější a dle mého názoru i kompaktnější Lúthien Gil-Endor. Musím říci, že v tomto případě zaslouženě.

BOB- Jeal Jeremy Lux Loral

Ve třídách dospělých byl vybrán nejlepším psem slovenský psík Jeal Jeremy Lux Loral, nejlepší dospělou fenkou pak Belladona Feritte Bugsy. Oba chrtíci patří ke špičkovým představitelům plemene.
Titul BOB – Nejlepší jedinec plemene byl pak zadán Jeal Jeremymu Lux Loral. Všem vítězům gratulujeme.

Za povšimnutí však stála i třída čestná u psů, kde byl na první místo vybrán Braien De Marte Moor. Ve fenkách pak bylo zajímavé sledovat třídu metuzalémů, kde byly prezentovány dvě fenky – Nina Rosa des Trois Pyramides - ve věku 14 let a Romanzia des Trois Pyramides ve věku 11 let, obě fenky ač velmi pokročilého věku, byly předvedeny v opravdu vynikající kondici. V párech se představili Kewin Stříbrný potok s malou a ještě rozvernou Queenlet Stříbrný potok a Braien De Marte Mooor s Campanellou Bohemia Skara. V chovatelských skupinách představila své odchovy chovatelská stanice Gil-Endor a to dokonce ve dvou variantách – modrá a černá, kdy zvítězila černá varianta v sestavě Bilbo + Ithilien+ Lúthien a Kheled.

Dítě a pes

Milou tečkou za výstavním dnem byla soutěž "Dítě a pes." Naši mladí vystavovatelé nám dokázali, že i oni umí italáčky krásně prezentovat. I jim byl odměnou potlesk a hezké ceny.

Jsme nadšení nad stoupající účastí italáčků na výstavách a doufáme, že vystavovatelé, jejichž pes získal VD či dokonce D nezanevřou na výstavy. Byla by to škoda. Jednotlivé posuzování, zadání známky a pořadí je vždy silně individuální rozhodnutí, a záleží na rozhodčím, jak se v dané chvíli rozhodne. Proto je třeba rozhodnutí respektovat, i když názor může mít každý zcela jiný. Není totiž rozhodný jeden jediný úspěch či neúspěch na výstavě, nýbrž celkové a komplexně dosahované výsledky na výstavách od různých rozhodčích.

Fotogalerie:

Autorem fotografií je Eliška Lorenzová
"http://pindrusche.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Italskych_Chtiku_v_Namesti_nad_Oslavou_2011/"

Autorem fotografií je Renata Mildner.
"https://picasaweb.google.com/dgdoggear/IGClubShow1162011#"

Autorem fotografií je Milan Baťha.
"http://mb42.rajce.idnes.cz/Klubova_vystava_Namest_nad_Oslavou,_cerven_2011#"

Autorem fotografií je Martina Anlaufová.
"http://calfina.rajce.idnes.cz/Klubovka,_Namest,11.6.11/#"
Děkujeme všem za krásné fotky.

19.06.2011. 17:57