Titulní strana · Klubové výstavy · Klubové výstavy 2011 · Klubová výstava v Litoměřicích, konaná dne 1. 10. 2011

Klubová výstava v Litoměřicích, konaná dne 1. 10. 2011

Klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz se konala tentokrát netradičně v Litoměřicích v prostorách výstaviště Zahrada Čech při krajské výstavě.

Ceny

Přihlášeno bylo celkem 25 chrtíků, když 4 chrtíci se výstavy neúčastnili. Výstava se konala v krásném prostředí výstaviště a k dispozici byl prostorný kruh, výborný personál a pro vítěze jednotlivých tříd byly připraveny od našich sponzorů, zejména od Hill’s a DogGear, hodnotné ceny.

Posuzování se ujala paní Misterka- Klusk Wieceslava, z Polska.

I tentokrát posuzovala paní rozhodčí přísně, zejména kladla důraz na bezchybný pohyb. Zadávání známky výborná a zadávání titulů v jednotlivých třídách nebylo samozřejmostí, o to více si však zadaných titulů musíme vážit. K jednotlivým psíkům přistupovala velmi mile, s posuzováním nespěchala a vystavovatelům mnohdy vysvětlovala přednosti i nedostatky jednotlivých chrtíků. Jak již je pro rozhodčí z Polska typické, tak výška sice byla leckdy v posudku zmiňována, nicméně za výšku chrtíci zpravidla penalizováni nebyli. I tato rozhodčí neměla vyhraněný typ chrtíka, proto bylo velmi těžké odhadnout, který z chrtíků v jednotlivé třídě zvítězí.

kv mladý pes.jpg

Opět byly obsazeny třídy štěňat a dorostu ve psech i fenách, což na běžných výstavách nebývá k vidění. Titul Nejlepší štěně a zároveň Naděje roku získal světlý pejsek Bonbon Framon Bohemia, Nejlepší dorost pak fenka Bertucia z Kozího vršku.

U psů ve třídě mladých svedli o první místo a titul Klubového vítěze mladých 2011 souboj dva krásní psíci – Bon Boa Annaperla a Quil Ateara Stříbrný potok. Jednalo se asi o nejdelší souboj, kdy paní rozhodčí nejdéle trvalo, než vybrala vítěze – Bon Boa Annaperlu. Předvedeným psům v mezitřídě a ve třídě otevřené byla sice zadána známka výborná, ale paní rozhodčí se rozhodla tituly CAC a eventuelně Res.CAC neudělit.

kv pes.jpg

Ve třídě šampionů se předvedl již známý Kewin Stříbrný potok. Stejně jako loňský rok, získal titul CAC a následně i titul Klubový vítěz 2011. Za zmínku nepochybně stojí, že tento chrtík získal prestižní titul Klubový vítěz podruhé za sebou. Paní rozhodčí velmi zaujal i předvedený veterán Bilbo Gil-Endor, který byl předveden ve výborné kondici a který si následně odnesl titul Nejlepší veterán.

Ve fenkách se ve třídě mladých předvedla poprvé Cincinanati Yala Olšové údolí, která na své první výstavě velmi zaujala a právem si odnesla titul Klubový vítěz mladých 2011.

kv mlada fena.jpg

Ve třídách dospělých svedla souboj o titul klubového vítěze krásná šedá Calibra Feritte Bugsy a Ithilien Gil-Endor, každá typově jiná, ale obě velmi hezké. Paní rozhodčí upřednostnila elegantní Ithilien Gil-Endor, které tedy náleží titul Klubový vítěz 2011.
V párech se představili Clara Belle du Domaine de Chanteloup s Legolasem Gil-Endor a v chovatelských skupinách představila své odchovy chovatelská stanice Gil-Endor . Chovatelská skupina Gil- Endor byla vybrána jako nejlepší chovatelská skupina celé výstavy.

bob ithilien.jpg

Děkujeme sponzorům Hill’s a DogGear za krásné a hodnotné ceny. Poděkování patří chovatelké stanici Gil-Endor, která poskytla pohár pro Naději roku a v neposlední řadě také Elišce Lorenzové, které narychlo přislíbila v kruhu překládat a také předávat ceny jednotlivým vítězůmFotogalerie:

Autorem fotografií je paní Jurkovičová
" http://juliekoza.rajce.idnes.cz/nastenka/# "

Autorem fotografií je Helena Podaná.
" http://romanzia.rajce.idnes.cz/KV_litomerice/# "

Fotografie od dalších autorů budou postupně doplněny. Děkujeme všem za krásné fotky.