Titulní strana · Klubové výstavy · Klubové výstavy 2007

Klubová výstava Lysá nad Labem 2007

Na výstavišti v Lysé nad Labem se při oblastní výstavě konala i klubová výstava se zadáváním titulů Klubový vítěz a klubový vítěz mladých.
Posuzovala zkušená rozhodčí, dlouholetá chovatelka barzojů, paní Zdena Holmerová.

Přihlásilo 16 chrtíků a ani jeden nechyběl! Je to jistě slušný počet, ale příjemnější by určitě bylo vidět alespoň dvacítku italáčků.
Určitě pomohlo i zavedení třídy štěňat – vystavena byla 4 štěňata a zaslouženě sklízela zájem přihlížejících. Navíc jejich kvalita byla velmi slibná, takže se do budoucna máme, doufejme, na to těšit.
Všeobecně byli vystaveni velmi hezcí chrtíci výborné kvality a tituly všech klubových vítězů, Nejlepší pes a Nejlepší fena a se bez diskuse dostaly do správných „pacek“.

Nejkrásnějším italských chrtíkem se stal a titul BOB vyhrál jediný nečlen klubu, ze Slovenska přijedší host, černý graciézní psík ELENDIL Gil-Endor.

Děkujeme paní Věře Slapničkové z chovatelské stanice Stříbrný potok, která sponzorovala ceny a pro všechny zúčastněné zajistila poháry. Nikdo tak neodcházel s prázdnou. Protože chrtíci byli posuzováni v kruhu nakonec, bylo poměrně dost času, si popovídat, navázat nové kontakty a poznat se mezi sebou.

4.5.2007 Klubová výstava Lysá n/L

Klubová výstava Brno 18. 8.2007

Klubová výstava bez zadávání titulu klubový vítěz se konala v Brně v areálu kynologického klubu Zetor. Posuzoval pan Leoš Jančík. Prostředí bylo velmi příjemné, naštěstí bylo krásné počasí. Představilo se 16 chrtíků, což je skvělý počet. Kruhy byly velice prostorné, jen povrch byl trochu hrbolatý, což dělalo některým chrtíkům potíže. Pan Jančík posuzoval velice pečlivě a korektně, kladl velký důraz na dobré předvedení a dobrý pohyb. Šetřil tituly, takže někteří nějlepší ve třídě si neodnesli vše, co mohli. Ale vítězové si své vavříny a poháry odnesli zcela zaslouženě. Ve psech to byl elegantní a líbivý šedý francouzský import American Gigolo du Manoir des Ombreuses, který se výborně předváděl (jedinou výtkou snad je jeho výška), v majetku paní Slapničkové, ve fenkách kralovala půvabná a skvěle chodící černá Orinoco Flower King of Ivar chovatelky a majitelky Ivy Vaňkové. Orinoco vyhrála i titul Nejkrásnější italský chrtík - BOB. Ale i kvalita ostatních chrtíků byla opravdu velmi dobrá, slibná byla zejména třída dorostu psů.

15.03.2008. 20:19