Titulní strana · Članky · Naše poznatky · Varování před nákupem chrtíků bez průkazu původu (PP)

Varování před nákupem chrtíků bez průkazu původu (PP)

Poslední dobou se množí inzeráty štěňat chrtíků bez průkazu původu. Většinou tito „rádobychovatelé“ píší, že jde o psíky po rodičích s PP, a nešetří superlativy, jak nádherní psíci jsou a po jak skvělých rodičích pocházejí.

Rádi bychom vás před podobnými inzerenty důrazně varovali

V poslední době se objevily mezi jinými dva inzeráty – v ČR a na Slovensku, které inzerují štěňata po neuchovněných psech, navíc v jednom případě s nezdravě vysokým podílem blízké příbuznosti, v druhém případě po neuchovněné feně s vážnou zdravotní vadou – luxací patelly (čéšky).
Potenciální kupci se vystavují nebezpečí, že štěňata mohou mít vážné zdravotní potíže. Pořídí si štěně chrtíka sice za nízkou cenu, ale mnohonásobně víc můžou pak vydat za veterinární péči, ortopedické operace, pravidelné užívání léků atd. Hlavně ale život takového pejska zatíženého vážnými dědičnými chorobami asi moc šťastný nebude.
Prosíme, uvědomte si, a to se týká jak zájemců o lacině nabyté štěně, tak i chovatelů produkujících štěňata jen pro vidinu snadného zisku, že takoví chovatelé se nezamýšlejí nad dosahem svého konání, nemají potřebné znalosti a morální zodpovědnost za takovéto počínání, které nerespektuje základní pravidla pro zdravý a zodpovědný chov a rozvoj plemene a jeho šťastný život!